sestdiena, 2015. gada 9. maijs

Mājas nodošana ekspluatācijā

Saskaņā ar bankas nosacījumiem, māju bija nepieciešams nodot ekspluatācijā 1,5 gadu laikā no kredīta saņemšanas, tas ir, 19.09.2014.
Šajā laikā jau dzīvoju mājā, taču vēl nebija līdz galam pirts, kā arī bija veiktas izmaiņas projektā - mainīts mājas ieejas durvju un logu izvietojums. 

1. Pirmais solis ceļā uz mājas nodošanu ekspluatācijā bija projekta korekciju veikšana AU kārtībā, ko paraksta arhitekts. Sakarā ar to, ka arhitekts bija ļoti aizņemts, sarunāju ar rasētāju pārzīmēt projektu, vēlāk arhitekts koriģētos  projekta sējumus parakstīja - izmaksas 200 EUR.
Pie projekta korekcijas ņēmu vēru niansi, ka nododu ekspluatācijā tikai pirmo stāvu, tāpēc mājas būvniecību sadalīju 2 kārtās: 
 • 1. kārtas ietvaros ir jāizbūvē dzīvojamās ēkas 1.stāvs un pirts ēka.
 • 2. kārtas ietvaros ir jāizbūvē trepes uz dzīvojamās ēkas 2.stāvu, dzīvojamās ēkas 2.stāvs un žogs gar teritorijas robežu.

Salaspils būvvaldi sekojošs sadalījums apmierināja.

2. Pēc AU izmaiņu saskaņošanas būvvaldē,  griezos Valsts zems dienestā inventarizācijas lietas sagatavošanai - izmaksas 280 EUR, Tā kā izbūvēju tikai 1. stāvu un pirti - maza platība, mazas izmaksas. :)

3. Pieaicināju sertificētu skursteņslauķi mājas (2 skursteņi) un pirts (1 skurstenis) dūmeņu apsekošanai un akta sagatavošanai. Pasūtīju Valsts Ugunsdzēsēju biedrībā - izmaksas 70 EUR.

4. Mājas elektroinstalācijas izolācijas pretestības mērījuma sertifikāta saņemšanai pieaicināju elektriķi. Izmantoju Valsts Ugunsdzēsēju biedrības pakalpojumus - izmaksas 100 EUR.

5. Mērnieks sagatavoja aktuālo topogrāfiju ar mājas un pirts izvietojumu un esošajām komunikācijām: ūdens, kanalizācijas un elektrības pieslēgumu-  izmaksas 150 EUR.

6. Dīvaina un neizprotama lieta, kas nepieciešama mājas nodošanai ekspluatācijā, ir mājas pagaidu energoefektivitātes sertifikāts, kurš derīgs 2 gadus. Tas ir hipotētisks, balstīts uz aprēķiniem bez reāliem mērījumiem. Manuprāt naudas slaukšanas pasākums par bezjēdzīgu papīrīti - izmaksas 100 EUR.

7. Iegādājos mājas numura zīmi un piestiprināju pie sienas - 11 EUR.

8. Iegādājos karoga turētāju, karoga kātu un karogu. Piestprināju karoga kāta turētāju pie sienas. Izmaksas - 37 EUR.

Tādējādi pēc vairāku mēnešu dokumentu vākšanas, 09.04.2015 būvvalde izsniedza apliecinājumu par mājas nodošanu ekspluatācijā. Kopējās izmaksas papīru vākšanai, lai būtu iespējams legāli dzīvot uzceltajā mājā, sastādīja - 948 EUR.

Toties, uz 1. un 4 maija svētkiem varēja izkarināt Latvijas karogu. Tas ir svinīgs un noskaņojuma pacilājošs notikums darot to pirmo reizi dzīvē.


16 comments:

 1. Jā, nodošana ekspluatācijā ir tāds čakarīgs pasākums bez nekāda ieguvuma pašam. Interesanti ka tev neprasīja jaunu topogrāfiju, kur būtu visas komunikācijas, taciņas un žogi.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Taisnība. Topogrāfijas izstrādes izmaksas jau pievienoju. Tajā attēlotas esošās komunikācijas - ūdens, kanalizācija un elektrības kabeļa pieslēgums.

   Dzēst
  2. Labdien, es esmu Josef Lewis. Cienījams, likumīgs un akreditēts aizdevējs. Mēs sniedzam visu veidu aizdevumus ļoti ātri un viegli, personisko kredītu, auto aizdevumu, mājokļa aizdevumu, studentu aizdevumu, biznesa aizdevumu, izgudrotāja aizdevumu, parāda konsolidāciju. utt

   Saņemiet apstiprinājumu biznesa vai personīgiem aizdevumiem šodien un saņemiet līdzekļus tajā pašā nedēļas laikā. Šos personīgos aizdevumus var apstiprināt neatkarīgi no jūsu kredīta, un ir daudz laimīgu klientu, lai dublētu šo prasību. Bet jums nebūs tikai vajadzīgā personīgā aizdevuma; jūs saņemsiet lētāko. Tas ir mūsu solījums: mēs garantējam viszemāko likmi visiem aizdevumiem ar bezmaksas nodrošinājuma priekšrocībām.

   Mēs cenšamies atstāt pozitīvu ilgstošu iespaidu, pārsniedzot manas klientu cerības viss, ko es daru. Mūsu mērķis ir izturēties pret jums ar cieņu un cieņu, savlaicīgi nodrošinot visaugstākās kvalitātes pakalpojumus. Nav sociālā nodrošinājuma Nepieciešamais numurs un kredīta pārbaude nav nepieciešama, 100% garantēta. Lūdzu, nekavējoties atbildiet, izmantojot zemāk norādīto informāciju, ja jūs interesē aizdevums un neesat izkrāpts.

   E-pasts: progresiveloan@yahoo.com
   Zvans / WhatsApp: +16626183756
   Tīmekļa vietne: https://progresivefunding.wordpress.com


   Dzēst
 2. Interesanti - paldies, ka padalījies savā pieredzē.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Lūdzu. Cerams ka lasītājiem tas palīdzēs, plānot savus izdevumus un veiksmīgi nonākt līdz legāli apdzīvojamam mājoklim.

   Dzēst
 3. Sveiki!
  Saki, kas tā par biedrību un vaišiem ir mājaslapa - nevau internetā atrast.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Skat šo: http://rigas-grizinkalna-brivpratigo-ugunsdzeseju-biedriba.infolapa.zl.lv/

   Dzēst
 4. Ja ekspluatācijā esi nodevis tikai pirmo stāvu, tad sanāk, kā pabeidzot otro vēlreiz visi papīri jāvāc pa jaunu?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ja pabeigšu 2 stāvu un vēlēšos, lai tas tiktu atspoguļots inventarizācijas lietā, tad domāju ka daļa papīru būs gan jāvāc. Ja nodotu abus stāvus uzreiz, tad gan būtu lētāk, bet tā kā 2.stāva juridiska atzīšana no ierēdņu puses uz doto brīdi nav aktuāla, tad atstāšu šo pasākumu vēlākam laikam.

   Dzēst
 5. Kas veica izpildmērījumu un sagatavoja plānu(topogrāfiju).Vari padalīties ar kontaktiem?Mums tieši tagad viss ir procesā, vācam papīrus.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Sveiks,

   Izpilduzmērījumus veica kompānija ABC construction. Es viņus piesaistīju jau vairākas reizes, sākot ar mājas un pirts asu nospraušanas akta sagatavošanu.

   Dzēst
 6. Sveiks.
  Iepriekš man ar būvniecību nav bijusi ne mazākā saskare, tāpēc iet grūti dēļ birokrātijas. Liels paldies par noderīgiem padomiem reālā laikā!
  1. Vai Nododot ekspluatācijā tikai jaunbūves pirmo stāvu ir obligāti vajadzīga fasādes siltināšana un dek. apmetums?
  2. Nododot ekspl. pirmo stāvu, pie atliktajiem labiekārtošanas darbiem var pieskaitīt bruģa ieklāšanu, mauriņu, kā arī nepabeigtu žogu (2/4 daļas)?
  3. Mājai skurstenis (keramzīta ar šamota iekšu) ir kurtuvē gar nesošo ārsienu un ir zemāks par jumta kori. Kā tur ir ar skursteņa augstumiem un leķiem pret jumtu?
  Kārlis.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Sveiks Kārli,
   1. Nodot ekpluatācijā - nozīmē, ka būvniecība ir pabeigta, un tā kā projektā ir bijusi paredzēta siltināšana, tad lai pabeigtu mājas būvniecību saskaņā ar projektu, siltinājums ir jāuzstāda un jānobeidz ar apdari.
   2. Es veicu projekta sadalīšanu divās kārtās - 1. kārta 1-stāvs. 2.kārta - 2.stāvs, bruģis un žogs. Nodevu ekpluatācijā 1.kārtu un 2.kārta vēl priekšā.
   3. Ja tas ir jautājums, tad atbilde ir meklējama projektā, tur ir jābūt norādītam gan skursteņa, gan jumta kores augstumam. Man visi skursteņi ir augstāki par kori. :)

   Dzēst
 7. Sveiki.Man situācija tada, ka māja celta 1980.Mājā jau 2 gadus dzivijam.Bija tēva māja,dabūju mantojumā.Es esmu nesaprašanā par mājās nodošanu ekspluatācijā.!!
  Māju protams atjaunojām,bet par elektrību un par siltuma sistēmām nekādi papīri nav.Visu darījām paši ar zināmu bijušu elektriķi.

  AtbildētDzēst
 8. Labdien !
  Es kā licenzēts būvinženieris-eksperts veicu mājas nodošanu ekspluatācijā. Šos darbus jau veicu ar gadiem, tā kā pieredze liela. Varu Jums palīdzēt. Rkastiet uz e-pastu vai zvaniet man, atrisināšu Jūsu problēmas.
  raison.raison@inbox.lv
  T- 20627189
  Mana mājas lapa www.buvinzenieriseksperts.com
  Ar cieņu.
  ZIEDONIS

  AtbildētDzēst
 9. Ko banka par to teica, ka tiek nodots tikai mājas pirmais stāvs ekspluatācijā? Viņi neprasa nodot uzreiz visu māju eksluatācijā?

  AtbildētDzēst