svētdiena, 2014. gada 6. aprīlis

Termokamera

Pirms fasādes dekoratīvā ampetuma iestrādes, kad vēl ir "nosacīti" iespējams labot fasādes siltināšanas kļūdas,  paņēmu nomā termokameru. Kameru par labu cenu paņēmu uzņēmumā "Argus".
Fotografējot no ārpuses, taču īpašas kļūdas nevarēja redzēt, tikai siltinājuma dībeļus ar metāla naglu, kuri bija kā punktveida aukstuma tilti uz viendabīgi siltas fasādes.



Fotografējot no iekšpuses, aina pavērās daudz interesantāka. Aukstuma tilts pie ieejas  un terases durvīm tādēļ, ka nebija iestrādāta siltuma izolācija virs nesošo sienu pamatiem pirms grīdu betonēšanas. Tā rezultātā nesiltinātās vietas temperatūra ir par 10 grādiem Celsija zemākas nekā grīdai kopumā.

 

 
 

 Bilde pirms betona liešanas.

Ieteikums - iestrādāt vismaz 2cm biezu putuplasta plāksni virs pamatiem, lai tiktu novērsta to saskare ar  silto grīdu, izvairoties no aukstumtilta. Skatoties no šodienas viedokļa, iestrādātu vēl papildus 2cm putuplasta pa visu grīdas platību, tādējādi palielinot grīdas kopējo siltumpretestību un nepieļaujot apsekošanas rezultātā konstatētos trūkumus.

Bildēs skaidri redzams, ka nav blīvas gumijas apkārt veramiem plastikāta logiem un durvīm - būs jāpieregulē. Pie neveramām rūtīm problēmu nav.

 

Istabu stūros un pie pamatiem vēss, siltais gaiss netiek klāt.

 

Uzkāpjot 2. stāvā, konstatēju tikai vienu trūkumu, kur palielināta siltuma noplūde siltumizolāciju plākšņu šuvē, kura nepārklājās ne vienā no trim kārtām. Pieliekot roku klāt, jūtams siltums. Bez termokameras šo trūkumu nebūtu iespējams pamanīt.

 

Izkurināju krāsni un pēc pāris stundām pēc kuršanās beigām to nobildēju. Attēlos redzams, ka vairāk ir sasilusi apakšējā daļa, tieši tā vieta, kur kurās malka. Būs jāpadomā, kādu kurināšanas režīmu izvēlēties, lai vairāk uzsilst krāsns augšējā daļa.
Krāsns pamats betonēts atsevišķi - arī termotilts, taču bez tā nevar, jo krāsni uz siltās grīdas uz grunts nevar mūrēt, tās svars ap ~1500kg.

 

 

 

Iekša kurtuvē, tiešām karsts - virs 100 grādiem pēc Celsija.

 

Rezumē - termokamera laba lieta. Ir vērts izmantot uzreiz pēc siltināšanas darbiem, lai varētu novērtēt darbu kvalitāti, atklāt trūkumus konkrētās vietās un tos novērst.