otrdiena, 2013. gada 24. septembris

Starpsienu mūrēšana, fasādes vates piegāde


Betona grīda ir apžuvusi, tāpēc kārta veikt iekšdarbus: starpsienu mūrēšana, starpstāvu pārseguma siltināšana, iekšējo komunikāciju ierīkošana un iekšējā apdare.
Pirmā stāva starpsienu izbūvei vēl pavasarī tika iegādātas 2 paletes (4.5m3) gāzbetona bloku ar biezumu 120mm, tāds pats kā pusķieģelim. Bija pieejami biezumi 100mm, kas likās par plānu, un 150mm, kas par biezu, tāpēc 120mm tieši laikā :) . Bloku paletes visu vasaru nostāvēja plēvē, taču vajadzēja noplēst sānus – lai vēdinās ārā liekais mitrums un nenotiek bloku saraušanās pēc to iemūrēšanas, kas rezultējas ar plaisu rašanos sienas apdarē. Lai novērstu šo trūkumu, kādu laiciņu pirms mūrēšanas tie tika izpakoti un darba dienas vakaros savesti mājā.
Sakrauti pamīšus, lai atlikušais mitrums vēdinās laukā.


Sarunātie strādnieki samūrēja visas starpsienas 4 dienu laikā, darbs veicas ražīgi, jo blokam ir liels augstums 300mm. Tā kā „Roclite” bloks ir precīzs izmēros, sienas sanāca gludas, kas ļaus vēlāk izvēlēties plānu apdares kārtu.


Starpsienu durvju aiļu pārsedzēm tika izmantotas 2 koka brusas 50x50mm, kas saskrūvētas savā starpā. Efektīvs pārsedzes risinājums. Gāzbetona ražotāji, piemēram, „Aeroc”, savās rekomendācijās norāda, ka starpsienās durvju ailēm var iztikt bez pārsedzēm, taču es sev tādas izveidoju. Dubulta drošība, kas izmaksā 4x1,1m 50x50mm koka brusas vērtībā. 
Bija iespēja pa zemāku  cenu iegadāties ražotāja "Isoroc" fasādes vati.  Apskatījos, kvalitāte OK, jāsarunā transports un jāņem. Mājas siltināšanai ir  nepieciešami 140m2, tāpēc paņēmu pilnus 120 iepakojumus pa 1,2m2 katrs, kas kopā ir 144m2. Gan vēl būs atgriezumi un liekie 4m2 netraucēs.


Vate atvesta un salikta mājā iekšā aizsardzībai pret lietu. Šī gada plānos nebija siltināt un apdarināt fasādi, lai gāzbetona ārsienas labi izžūtu pirmās apkures sezonas laikā. Taču vate aizņemt pārāk daudz vietas 1 stāvā, apgrūtinot iekšējo apdari. Celt visus 17m3 siltumizolācijas otrajā stāvā šoruden un lejā nākošgad, negribas – lieks darbs. Attiek meklēt strādniekus, kas apdarinās fasādi. Jāpaspēj fasādes siltināšanas darbus veikt  oktobra mēnesī, kad vēl pieņemami  temperatūras plusi cementa vates līmjavu cietēšanai.

sestdiena, 2013. gada 14. septembris

Jumta izbūves loga montāža



Mājas projektā nav paredzēti jumta logi, taču trepju telpas izgaismošanai ir izveidota jumta izbūve. Tā ir gan efektīvāka gan no siltuma prestības viedokļa, gan arī problēmnoturīgāka pret lietu un kūstošu un atkal sasalstošu sniegu ziemas atkušņa periodā.




Jumta segums ir ieklāts – jāsteidz uzstādīt trīsstūra logs jumta izbūvē pirms sākas rudens vēji un lieti.




Loga montāžai izveidoju loga aili no spāru dēļiem 20x5cm, kas par 5cm ir lielāka nekā pats logs.







Pie jumta seguma piegādātāja pasūtīju jumta pieslēguma profilus ar nepieciešamo malu garumu un liekuma leņķi, kas kalpos par palodzi. Veicot piegriezumus saskaņā ar izmēriem, tika uzstādīta skārda „palodze”. 


Jumta plaknes apdarei starp logu un jumta slīpni ir paredzēti vagondēļi, sieva palīdzēja un nokrāsoja 3x4.8m dēļus ar Tekstūrdekoru, krāsa pīlādzis, kas palika pāri no pirts krāsošanas. Sagarumoju dēļus ar aprēķinu, ka tiks pielīdzināta iekšmala, tā lai dēļa mala ir 1,5cm pāri loga profilam.


Kad visi dēļi uzstādīti un piezāģēti, nokrāsoju tos ar ar tekstūrdekoru 2.reizi un piesūcināju ar pernicu – lai lietus ūdens nesūcās iekšā.
Pa perimetru logam no iekšpuses pielīmēju tvaika plēvi. Logu nostiprināju ailē, izmantojot logu stiprinājumus. Starp aili un loga perimetru sapūtu montāžas putas blīvuma nodrošināšanai.
  


Gatavs!