piektdiena, 2014. gada 7. februāris

Reģipša griestu uzstādīšana

Iekšējā apdare tiek sākta ar griestu uzstādīšanu, ievērjot putekļu biršanas likumu - no augšas uz leju. :)
Visās istabās ir plānots uzstādīt reģipša plākšņu griestus, izņemot vannas istabu. Tur būs  PVC dēļu apdare viena iemesla dēļ - tie ir izjaucami un atkal saliekami kopā. Moments ir svarīgs, jo virs 1. stāva vannas istabas ir 2. stāva vannas istaba, kur nākotnē būs jāuzstāda kanalizācijas un ūdens caurules. Tāpēc izjaucama griestu apdare vannas istabā krietni atvieglos piekļuvi komunikāciju ierīkošanai.

Reģipša griestu izbūves "klasika"...
 • Pa istabas perimetru tiek uzstādīts UD metāla profils;
 • Pie griestu brusām tiek pieskrūvēti U veida distanceri;
 • CD profili tiek ievietoti UD profilos  ik pēc 40cm, un pieskrūvēti klāt U veida skavām, izveidojot nešošo konstrukciju reģipša loksnēm.
 

Pasūtītie profili ir 3m gari , taču dažās istabās sienas  bija garākas, tāpēc nācās izmanto CD profilu pagarinātājus.


Pirms tiek skrūvēts klāt reģipsis, ir jāsavelk  elektrības kabeļi rozetēm, gaismām, Cat5 un koakasiālie kabeļi.


Viestistabā bija vēlme eksponēt sijas griestu pārsegumā. Tāpēc UD un CD profili tika uzstādīti tā, lai reģipsis būtu uzstādīts 10cm virs siju apakšējās daļas.


Vannas istabā, pirms slapjo darbu sākuma, griestu tvaika izolācija tika pielīmēta pie sienas ar bitumena lentas palīdzību. Visās pārējās istabās, kur nav tik liels mitrums ekpluatācijas laikā,  tvaika izolācija tika piespiesta pie sienas ar UD profila palīdzību.


Reģipsis tiek skrūvēts gareniski CD profiliem.

 

Attālums starp pārseguma  sijām ir ~60 cm, kas paātrina griestu apšūšanu ar reģipsi viestistabā, jo var skrūvēt klāt  uz pusēm, visā garumā, pārgrieztu 120cm platu reģipša loksni.
 

Skrūvju, lokšņu salaiduma vietas  un lokšņu pieslēgums sienām tiek aizpildīts ar  Knauf Fugenfüller leicht, kas tiek pastiprināts ar stiklašķiedras sietlentu. Visam apjomam pietika ar vienu 25kg maisu, taču tika izmantots ap 250m sietlentas.  


70% no visa sietlentas apjoma tika izmantoti viestistabā, jo to bija nepieciešams iestrādāt pārseguma sijām abās pusēs, lai nākotnē tiktu samazināts plaisu rašānās risks starp koku un reģipsi. Papildus drošībai savienojuma vietā tika iespiests akrils.
Pirms griestu špaktelēšanas pārseguma sijas tika noslīpētas un nolīmētas ar 50mm platu krāsotāja lentu aizsardzībai no krāsas un špakteles.

Vēl esmu pārdomās par pašu siju beigu apdari, vai nu tās vienkārši nolakot, atstājot gaišo priedes krāsu, vai arī notonēt tumšāku līdz riekstkoka krāsai. Griesti balti.

Pēc reģipša šuvju špaktelējuma noslīpēšanas, griesti tika gruntēti un plānā kārtā nošpaketelēti ar zaļo Sheetrock.


Tad vēlreiz noslīpēti,  gruntēti un nokrāsoti ar 3 (matēta) numura balto Vivacolor krāsu.Reģipša griestu uzstādīšanu veica tie paši puiši, kas veica fasādes siltināšanu un apdari. Darbs tika paveikts pāris nedēļu laikā un tagad griesti gatavi gasmekļu uzstādīšanai.

12 comments:

 1. Nu jau mājai rodas pabeigtības sajūta.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Sveiks,
   Lēniem solīšiem gan iet us priekšu, taču finišs jau nav aiz kalniem. :) Vismaz tādā mērā, lai varētu nodot ekpluatācijā, jo uzlabot vienmēr jau kaut ko var.

   Dzēst
 2. Prieks lasīt blogu un redzēt progresu!

  Jautājums par sienu apstrādi - ar kādu apmetumu tās apmestas? Kaļķis-cements?
  Un par pašu procesu - tas ir mašīnapmetums vai rokām? Ja nav noslēpums - galējās apmetuma m2 izmaksas?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Labvakar.
   Sienu apdare: Rotband + Vetonit LR + daži maisi Kestonit LH eksperimenta nolūkos.
   Izmaksas: Darbs 3LVL/m2 (rokām), materiali - 0,7 LVL/m2 uz 250m2 sienas platības.

   Dzēst
 3. Jauki ka dalies savā pieredzē!
  Viena piebilde par materiālu nosaukumu "Reģipsis"
  Tā kā neesi celtnieks tev piedodami! Ir tā, tāds materiāla nosaukums "Reģipsis" nepastāv. Materiāls saucas ģipškartons. Bet preču zīme ir "Riģipsis" no vārdiem Rīgas Ģipsis.
  Lai veicas!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Taisnība vien ir ar tiem nosaukumiem. Ne es vienīgais izmantoju šo tautā pielipušo ģipškartona jaunvārdu. :) Nosaukuma dēļ tas materiāls savas īpašības nemaina.

   Dzēst
  2. Pat dažos veikalos to tā nodēvējuši!

   Dzēst
 4. Nu, tā, kā Andris šo materiālu nodēvējis pie iezīmēm... ir jāmāk izdomāt :D
  reģipisis :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Tikai tagad pamanīju. :))) Viens liekais burts un nozīme cita.
   Paldies par vērību. :)

   Dzēst
 5. Xxl

  Varbūt vari mazliet smalkāk aprakstīt to, kā tika iestrādāta sieta-lenta un akrils???

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Sveiki,
   Cik atceros un redzēju, tad uzlīmēja sietlenu, nošpaktelēja, noslīpēja un tad ar špakteļlāpstiņu spraugā iesmērēja akrilu.

   Dzēst
  2. Xxl

   Paldies par ātro atbildi. Varbūt vari ielikt kādu bildīti, kā tagad pēc trim gadiem izskatas tās vietas kur tika pielietots akrils. Un kā izdevās realizēt telpas apgaismojumu?

   Dzēst