Frēzbaļķu pirts


Pirts ģimenes saimniecībā ir noderīga būve, jo sniedz iespēju apvienot mazģāšanos ar veselības uzlabošanas pasākumiem: karsēšanos un pēršanos. Tā būs arī lieliska vieta, kur uzaicināt draugus un pavadīt jautri laiku svaigā gaisā.
Tā kā plānoju saviem spēkiem piedalīties pirts un mājas celšanā, tad būvniecības process aizņems savus 3-4 gadus. Šajā laikā pirts pildīs palīgēkas funkciju: būs kur patverties no lietus, izvietot instrumentus un būvmateriālus.
Projekts ir noskatīts somijas ražotāju mājas lapā. Ēka plānota saprātīgos izmēros, lai nav lielas būvizmaksas, bet ir praktisks pielietojums. Pirts zmēri tika pielāgoti Latvijā pieejamam standarta kokmateriālu garumam: 6m, 4,8m un 3m, lai nav lieku atgriezumu pirtiņas izgatavošanas procesā.
Ir 2 telpas:
- ģērbtuve, kur var pārģērbties un omulīgi pasēdēt pie tējas tases vai alus kausa;
- pērtuve, šajā telpā arī mazgāsies.
Arā ir terase, ļoti noderīga lieta, jo vasarā karstumā nebūs lielas vēlmes sēdēt iekšā.

Pirts būvniecības sākās 2011.gada vasarā un ir plānots pabeigt pēc mājas nodošanas ekspluatācijā, orientējoši 2014-2015,gads. Būvniecības process vēl nav beidzies, blogs tiks papildināts ar jaunām  bildēm. Ceru, ka kādam ši infomācija būs interesanta un pamācoša. 
Ja ir kādi jautājumi, komentāri, droši rakstiet - atbildēšu.

Visas tēmas attiecināmas uz frēzbaļķu pirts būvniecību var atrast nospiežot lapas labajā pusē uz iezīmi Pirts.

Andris.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru