sestdiena, 2015. gada 3. janvāris

Pirts krāsns uzstādīšana, karsētavas griestu siltināšana

Pēc sienu siltināšanas tika uzstādīta krāsns, dūmvads un veikta karsētavas griestu siltināšana.
Lai to veiktu iegādājos:

 • Nedegošās cementa plāksnes -Cembrit;
 • 30mm distancerus (vītņstieņu pagarinātāji) plākšņu stiprināšanai;
 • Latas 25x50 apdares dēļu stiprināšanai;
 • Pirts krāsni Kalvis K-PR3-S- jauda 12m3 karsētavas apsildei;
 • Siltā ūdens sagatavošanas tvertni ar 50l tilpumu;
 • Izolēto dūmvadu.
1. Izvēlējos lietuviešu ražojuma Kalvis pirts krāsniņu ar jaudu 6-12m3 tilpuma telpas apsildei, kura tiek kurināta caur priekštelpu. Tādu izvēlējos, jo tai ir sekojoši plusi:
 • Netiek lieki piegružota ar malku un skaidām karsētavas telpa;
 • Ir iespējams papildus paaugstināt temperatūru karsētavā, nepātraucot pirts iešanas procedūru;
 • Kurinot krāsni tiek sildīta ne tikai karsētava, bet arī priekštelpa;
Tā kā pirts ir frēzbaļķu un starpsiena ir koka statņu konstrukcija. ir svarīgi ugunsdrošības pasākumi. Saskaņā ar krāsns izgatavotāja instrukciju sienas daļai, pie kuras tiek uzstādīta krāns, ir jābūt no nedegoša materiāla. Viens no varantiem ir mūrēta starpsienas daļa ar atveri krāsns mutes uzstādīšanai. Šādu risinājumu arī apsvēru sākumā, tomēr neizvēlējos, jo nevēlējos papildus slogot grīdu ar ķiegeļu mūrējumu. Kaut gan, ja liktu ķieģeļus uz kanti, tad pārāk liels svars nesanāktu. Alternatīva ķiegeļu mūrējmumam ir izmantot nedegošās cementa plāksnes. Tās ir vieglākas un iestrādājamas bez mūrnieka iemaņām, pretēji ķieģeļu starpsiena variantam.


Plāksnes pelēkas, izskatās pieņemami, tomēr prasās pēc papildus apdares - krāsošana, vai aplīmēšana ar ķiegeļflīzēm. Taču galīgo variantu neizvēlējos;

2. Pirts krāsni uzstādīju pats. Tā kā nevēlējos urbt grīdā caurumus un bojāt hidroizolāciju tās fiksēšanai, pielīmēju to pie grīdas ar montāžas līmi, tik daudz, lai nenobīdās no vietas. Tā būs piekrauta pilna ar krāsns akmeņiem, tāpēc nekur neaizmuks.
Pirtij būs dārza šļūtenes vai spaiņu ūdens apgāde, tāpēc virs krāsns ir uzstādīta karstā ūdens sagatavošanas tvertne, aukstais ūdens 100l mucā uz grīdas. Sajaukšana manuāla. Šāds risinājums  ļauj izvairīties no papildus rūpēm par ūdens apgādes "sistēmu" lai tā neaizsaltu ziemā.


3. Pēc karstā ūdens tilpnes seko nerasējošā skursteņa posms. Līkumi nepieciešami, lai ievērotu pareizu attālumu no pirts telpas pārseguma  un jumta sijām.Tieši pirms pirts pārseguma tiek montēts izolēts dūmvads, pirts daļā nerūsējošā tērauda krāsā, bet virs-jumta daļā, jumta seguma krāsā.
Karsētavas griestu siltinājum neesamība deva iespēju ērtāk piekļūt pie pirtiņas jumta no iekšpuses un veikt ērtāku skursteņa montāžu un apdari.


4. Krāns, skurstenis ir vietā. Pirts apdares laikā ārā bija mīnus grādi, tāpēc iekurināju krāsniņu pirmo reizi, lai strādājot ir silti un pie reizes pārbaudītu krāsns darbību pirms galīgās karsētavas telpas izbūves Saskaņā ar ražotāja instrukciju pirmajā kurināšanas reizē līdz galam sacietē krāsniņas un izdala daudz dūmu. Tā arī notika, kurināšanas laikā logi, durvis jātur vaļa, jo pirts pilna dūmiem.


5. Tiek pabeigta krāsns apdare priekštelpā. Ugunsdrošību apsvērumu dēļ, apkārts krāsns mutei ir iestrādāt nedegošā cementa plāksne. Tai prasās arī papildus apdare - visticamāk aplīmēšana ar ķieģeļu flīzēm.


 Starpsienas apdare tuvojās beigām.


6. Pēc skursteņa uzstādīšanas, var veikt turmpāku karsētavas apdari. Divās  kārtās tiek uzstādīts 50mm biezs akmens vates slānis ar kārtu šuvju pārklāšanos. Tās fiksēšanai, pret izkrišanu, starp pārseguma sijām tiek pieskavota virve.
Darbu laikā tika kurinātā krāsns, un veicot griestu siltināšanu kļuva tik karsts ka nācās strādāt vienā krekliņā.


 7. Tad pie griestu sijām tiek pieskavota alumīnija folija uz papīra. Savienojuma vietas salīmētas ar alumīnija līmlenti.


8. Un apdares dēļu stiprināšanai, uz sienām un griestiem tiek skrūvetas klāt 25x50 latas. Tās atsevišķi neiegādājos, bet sazāģēju uz pusēm no bijušās pirts grīdas pāri palikušos "collīgos" dēļus.
Pirts telpa ir gatava tālākai apdarei. 
Sienām, griestiem un lāvai izvēlēšos, visticamāk, melnalkšņa dēļus, un lāvas konstrukcijai ēvelētās egles brusas. Melnalksni - tāpēc, ka tas ir tumšāks, un mazāk būs redzami ekpluatācijas laikā radušies nobružājumi.

2 komentāri:

 1. Katru nedēļu, ar nepacietību, skatos ko esi sadarījis un gaidu jaunu ierakstu. Cepuri nost, labs blogs!
  Bet atskatoties uz māju, kādu kopsavilkuma tāmi pa lielām pozīcijām arī ieliksi? Kāds cipars sanāca uz vienu m2?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies,
   Tagad darbs norit pirtiņā - melnalkšņa dēļu apdare, jo tā kopā ar māju jānodod ekspluatācijā. pavasarī. Kopējās mājas izmaksas +/- ir apkopotas pa pozīcijām. Atliek tikai pārbaudīt pēdējos čekus, lai viss ir iekšā.

   Dzēst