ceturtdiena, 2014. gada 7. augusts

Iekšdurvju uzstādīšana

Vēl veicot iekšējo apdari jau domāju, kādas iekšdurvis izvēlēšos. Iespējamie varianti ir: 
  • masīvkoka - manuprāt viskvalitatīvākās un ilgmužīgākās, taču diemžēl arī dārgākās, ja ir vēlme pēc laba dizaina un augstvērtīgas koksnes (ne priede);
  • finierētas - augstvērtīgas koknses finierējums uz priedes masīva, no skata kvalitatīvas, taču ne tik ilgmūžigas (no laba izskata saglabāšanās viedokļa), bet lētākās nekā masīvkoka.
  • laminētās - vienkāršas un lētas, taču koka durvis atgādina tikai no attāluma. :)
Izvērtējot kvalitātes/cena attiecību, izvēlējos savā mājā uzstādīt finierētās durvis. Izskatot plašo intenterneta veikala durvju piedāvājumu, vissimpātiskās likās baltkrievu M20 sērijas durvis. Dizains vienkāršs, bet gaumīgs, krāsa ķirsis - ne par tumšu, ne par gaišu.. Cena, kā jau baltkrievu izstrādājumam, arī demokrātiska, tāpēc arī tās pasūtīju.


Pēc 2 mēnešu ilgas gaidīšanas krava, kas sastāvējā no 6 durvju komplektiem, tika atvesta. Vizuāli brāķi nevarēja redzēt, tāpēc kvalitāte likās pieņemama.


Bet sākot uzstādīšanu atklājās daži trūkumi, kuri sadārdzināja durvju uzstādīšanu un samazināja durvju vērtību, kā izstrādājumam:
1. Durvju detaļas tiek piegādātas neapstrādātas, tas ir durvju kārbas ir jāsavāc un jāpiezāģē pašam, tas pats attiecās uz durvju ailes paplašinājumiem un aplodām
2. Durvju kārba bija negaidīti nemasīva, pat lētajām baltajām "Nells" durvīm durvju kārbā bija par 30% vairāk koka.
Pēc durvju pasūtīšanas biju saskatījies poļu durvju reklāmas Youtube vietnē, kurās rādīja ka durvju kārbas tiek piegādātas jau uz 90% gatavas, altiek tikai tās uzstādīt ailē. Sasapņojos, ka balkrievu durvīm būs tāpāt, bet nebija. Rezultātā, strādājot ar palīgu, 1 diena laikā izgatavojām 3 durvju kārbas un uzstādījām tikai 3 durvis bez druvju paplašinājumiem un aplodām.

Tā kā visu 6 durvju komplektu uzstādīšanai, biju plānojis patērēt 1 dienu strādājot ar palīgu, bet realitātē tam būtu bijušas nepieciešamas visas 3, nolīgu durviju meistarus, Viņi solīja ka pārējās 3 durvis, 4 plaplašinājuma un 6 aplodu komplektus uzstādīs 6h laikā.

 Tā arī notika, atbraucot vakarā uz māju, durvis pilnā komplektācijā bija uzstādītas.


 Piemeklēju atbilstoša dizaina rokturus, un durviju uzstādīšana ir pabeigta.Rezumē. No skata durvīm nav nekāda vaina, taču noteikti lētāk ir pasūtīt nedaudz dārgākas poļu durvis gatavākā stadijā, nevis lētākas baltkrievu. Jo to uzstādīšanai nepieciešams profesionās instruments un galdnieka iemaņas, kas nozīmē dārgāku un vairāk kļumju iespējamu durvju uzstādīšanu.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana