otrdiena, 2013. gada 29. oktobris

Ārsienu siltināšana

Tā kā fasādes vate ir sagādātā, sarunāju strādniekus, kuri veiks mājas ārsienu siltināšanu. Sākotnējais plāns paredzēja, ka darbi tiks veikti 3 nedēļu laikā.

Ņemot vērā mājas ārsienu platību 140m2 apmērā, tika iegādāti un atvesti materiāli, saskaņā ar SAKRET ārsienu siltināšanas bukletā norādīto materiālu patēriņu 1m2 siltinājuma iestrādei:

Nosaukums Mērvienība Daudzums
Fasādes dībelis ar met. naglu 10*200mm gab 800
Cokola profils AL 120mm 2m gab 22
Logu profils ar sietu 6mm 2,4 metri A/03 gab 25
Universālā grunts UG Sakret 5 L gab 1
Sakret BAK līmēšanas un armēšanas java 25kg gab 33
Sakret BK līmēšanas  java 25kg gab 28
Sakret PG grunts 25kg gab 1
Sakret PG grunts 15kg gab 1
Fasādes siets 160gr 50m2 gab 3
Fasādes stūris 2.5m gab 35
Skrūve kokam (melnā reģ.)4x60mm gab 200

Tas ir apatuveni 95% no nepieciešamā apjomā, ar domu, lai nepaliek materiāla pārpalikums un, ja būs par 'īsu", kādu profilu vai līmjavas maisu varēs piepirkt klāt.

Un darbi sākās...
Tika uzstādīts cokola profils pa mājas perimetru, un līmēta vate. Biju paredzējis ārsienas gruntēt ar grunti
UG, lai samazinātu gāzbetona mūra mitruma uzsūkšanās spēju no līmjavas un tā varētu normāli sacietēt, nevis izžūtu. Taču mani strādnieki gruntēšanu neveica, tā vietā bloku mūri pārklāja ar plānu līmjavas kārtiņu, aiztaisot mūrī esošas bloku šuves, pirms vates līmēšanas.
Stalažām tika izmantoti vēl no jumta seguma ieklāšanas pāri palikušie "āži" uz tiem liekot virsū pamatu betonēšanai izmantotos dēļu veidņus. Ar tiem pietika sānu sienām līdz gala sienu trīsturiem. Trīsturu apdarei bija paredzēts izmantot rūpnieciski izgatavotas stalažas.


Vatei virsū armešanas siets.

Tika pabeigt visi siltinašnas darbī sienai, kurai tika uzstādītas stalažas, lai nav velti jāparcilā no vienas uz otru.


Sienas nogruntētas ar Grunti PG. Arī baltas izskatās labi, tādas varētu atstāt galīgajā variantā bez dekoratīvā apmetuma, taču ir aizdomas, ka bankai būtu pretenzijas. :) Tāpēc dekoratīvā apmetuma uzklāšana ir plānota nākošā gada pavasarī pirms aktīvās būvniecības sezonas sākuma. Jo pa ziemu var lētāk iegādāties materiālus, kā arī, darba izmaksas ir demokrātiskākas.


Pie jumta materiālu tirgotāja tika pasūtītas un vēlāk uzstādītas ārējās palodzes, lai rudens lietus un ziemas sniegs nemērcē siltinājumu  zem logiem.
Sekmīgai materīālu sagādei un darbu kontrolei noderēja SAKRET siltināšanas buklets , kur pat būvniecības nespeciālistam skaidrā valodā ir pastāstīts, kādi materiālu un kādā apjomā ir jāpērk, un kā tie ir jāiestrādā.

Paldies strādniekiem - Aināram un Paulim, kuri veica siltināšanu 4 nedēļas. :)

Nākošais posms ir pārseguma siltināšana un granulu apkures katla uzstādīšana.

Ja ir jautājumi vai komentāri, droši rakstāt. :)

4 komentāri:

 1. Tiešām iedvesmojošs blogs tev! Vēlu izturību darbos! :) Es arī nākamgad pats plānoju būvēt līdzīgu māju - vienkāršas konfigurācijas un izmantot tikai 1 stāvu sākumā (zeme jau ir).
  Man bija pāris jautājumi - izlasīju "bankai nepatiks" - vai banka dod būvniecības kredītu, pat ja būvē pats?
  Otrs - kas izstrādāja TP ēkai? Gribētos atrast labu praktisku projektētāju, kurš pats visādas smalkas tehniskas lietiņas varētu ieteikt.
  Jānis.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Sveiks Jāni.
   Paldies par vēlējumu, jo priekšā ir vēl ļoti daudz darbu.
   Tev arī veiksmi un izturību uzsākt un novest mājas būvniecību līdz beigām.
   Organizēju būvniecību pats saviem spēkiem, tas ir rakstīts būvatļaujā. Bankai pirms piešķir kredītu grib redzēt tāmi, tāpēc, lai izvērtētu, vai esi iekļāvis tajā visus darbus, un vai piešķirtās naudas pietiks, lai māju pabeigtu. Par to, vai būvēju es, vai nolīgts strādiens, tai ir gluži vienalga, ka tik nododu māju ekspluatācijā termiņā.
   Mājas projektu uzzīmēja un saskaņoja ar būvvaldi Valdis Liepa. VIņš ar detalizācijām un smalkām lietiņām neiaizraujas. :) Toties sadarbība ar viņu bija raita un konstruktīva.

   Dzēst
 2. Paldies par novēlējumiem! Es ar 'tehniskām lietiņām no arhitekta puses' biju domājis piemēram - lai sienas garums atbilst gāzbetonu garumam (lai nav jāzāģē lieki), utml. :) Pamēģināšu sakontaktēt Valdi. Es lasīju arī viņa blogu par ekonomiskās mājas būvniecību, un tas arī bija iedvesmojošs.

  Nu, un kādi tad nākamie darbi tev priekšā stāv?
  Jānis.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. No pieredzes - gāzbetonu ir 5 reizes vieglāk (ātrāk) zāģēt nekā koku. Projektēt mājas sienu garumus saskaņā ar izmantojamo gāzbetona bloku izmēriem ir vērts, ja būvē pats. Ja nebūvē pats - tad strādnieki tev atlaidi par šādu risinājumu nedos.
   Manai mājai arī sienu garumu, logu aiļu platumi un aiļu attālumi no māju stūriem bija projektēti tā, jāizmanto vai nu bloki vai pusbloki. Taču rezultātu vari redzēt bildēs, ir izmantoti arī citu izmēru bloku gabali. Tas tāpēc, ka sienas sāk mūrēt no stūriem. Kad stūri gatavi, tad mūrē starp stūriem, un pēdējo rindas bloku piezāģē pēc fakta.
   Bija gadījums, kad uzmūrēja bloku rindu par augstu logu ailei, un nācāz zāģēt ārā lieko.
   Jā Valdim ir blogs par ekonomisko būvniecību, un viņakutivētai iedejai "neaizrauties ar sīkumiem" var daļēji piekrist, jo dzīve ir īsa, lai sīkumiem tērētu daudz laika. Taču sīkumi ir tie, kas nosaka dzīves kvalitāti, Tāpēc - katram savs, vai pa vienkāršo un rupjo, vai sarežģīti un smalki. :)

   Dzēst