Lapas

otrdiena, 2011. gada 8. februāris

Palīgēka


Sakarā ar to, ka plānoju darbus veikt saviem spēkiem, lai maksimāli samazinātu būvniecības izmaksas, gūtu prieku par paveikto un nevainotu nevienu par to ka kaut kas nav izdevies kā nākas, būs nepieciešama palīgēka. Tā nepieciešama, lai varētu patverties no lietus, novietot materiālus.
Apzinos divus variantus:
  1. Būvēt pagaidu ēku, maksimāli lēti, ko nebūtu žēl nojaukt pēc mājas nodošanas ekspluatācijā;
  2. Būvēt pamatīgāk, kaut kas līdzīgs nepabeigtai palīgēkai, piemēram pirts.
1. variantā būs jāiztērē savi pārsimts lati, tāpēc sliecos uz 2. variantu, lai nauda nav zemē izmesta, kad jaukšu to būvi nost. 
Par konstruktīvo pirts risinājumu: koka statņu ar abpusējo dēļu apdari, vai frēzbaļku. Pats vairāk sliecos uz koka statņu variantu no izmaksu viedokļa, taču sievas brālis (celtnieks) piedāvā pa lētu naudu 200 LVL/m3 paņemt frēzbaļķu. Frēzbaļķu variantā nav jāmokās ar sienu ārējo un iekšējo apdari.
Ir vien jāpaskaitļo, kas izdevīgāk un optimālāk.

piektdiena, 2011. gada 4. februāris

Mājas projekts


Kārta mājas projektam. 
Sākotnējās prasības, ko vēlos apvienot mājoklī ir praktiskums un ekonomiskums, jo ceļu māju sev kur dzīvot, kā arī daļu no būvniecības darbiem plānoju veikt saviem spēkiem. Ir doma sadalīt mājas būvniecību 2 etapos maksimāli samērojot praktiskās vajadzības un izdevumus, tādējādi optimizējot naudas plūsmu:
  1. etapā ir nepieciešama platība ģimenei ar  maziem bērniem, tāpēc pilnībā pietiks māja ar 2 guļamistabām (atsevišķi vecākiem un bērniem), viesistabu apvienotu ar virtuvi, tehnisko telpu (sūkņiem, apkures iekārtu izvietošanai) un vējtveri.
  2. etapā (5-10 gadus pēc ievākšanās), nepieciešamas papildus pāris guļamistabas, lai bērniem tīņu vecumā tās ir atsevišķas, kā arī, iespējams, vecāki pārvāksies pie mums dzīvot.
No augstāk minētām prasībām izriet, ka vispiemērotākais variants ir vienstāva māja ar mansardu, kur 1. etapā tiek izbūvēts tikai pirmais stāvs, un vēlāk 2. stāvs pēc nepieciešamības. Lielu māju būvēt nevēlos, lai vēlāk vecumdienās nav jāmokās ar tās uzturēšanu. Mani vienaudži ļoti reti dzīvo ar vecākiem, tāpēc nav domas "būvēt bērniem".
Izskatot vairākas mājas lapas ar interesantiem mājas plānojumiem, no kuriem arī smelties idejas savas ģimenes mājas plānojumam:
Pirts mājā nebūs un nebūvēšu karkasa variantā, tāpēc mājas projekts būs jāpārstrādā.